Jak poprawnie zmierzyć rękawice motocyklowe?

Choć wydaje się, że nie ma nic prostszego niż zakup rękawic motocyklowych, to jednak jest to czynność nie tylko bardzo trudna, lecz także krytycznie ważna dla bezpieczeństwa jazdy na tym pojeździe. Jak zatem powinno się dobierać rękawice motocyklowe, żeby zachować maksymalne bezpieczeństwo i co grozi złym ich dobraniem?

Co grozi złym dobraniem rękawic motocyklowych?

Każdy doskonale wie, że do jazdy motocyklem niezbędne jest posiadanie w pełni sprawnych dłoni. To właśnie nimi kieruje się maszyną, zmienia biegi i oczywiście uruchamia wedle potrzeby kierunkowskazy. Źle dobrane rękawice będą wszystkie te czynności skutecznie utrudniały, co przekładać się będzie na wzrost ryzyka wypadku.

Jak dobrać rękawice?

Kluczem do dobrania odpowiednich rękawic motocyklowych, jest znalezienie takiego modelu, który będzie jednocześnie niezbyt luźny i niezbyt ciasny. Tak, aby nie było ryzyka zsunięcia się ich z dłoni, lecz jednocześnie, aby nie zaciskały się one na niej zbyt mocno.
Niestety nie da się tak dobrać rękawic, tylko zwykłym przymierzaniem. Konieczne w tym celu będzie dokonanie pomiarów całej dłoni i na tej podstawie, wraz z otrzymanym wynikami, udanie się do stosownego sklepu. Na podstawie poczynionych pomiarów sprzedawca będzie w stanie dobrać taki model, który będzie idealny. A gdy dotrze się do sklepu posiadającego kompleksowe usługi w tej dziedzinie, możliwe będzie nawet uszycie personalizowanych rękawic pod konkretny, podany przez klienta wymiar.