Kierunkowskazy motocyklowe – co warto o nich wiedzieć?

Oryginalne kierunkowskazy motocyklowe LED z homologacją nie tylko znacząco poprawiają poziom bezpieczeństwa na drodze, ale również dzięki nowoczesnym kształtom mogą pochwalić się rewelacyjnymi walorami estetycznymi. Godne polecenia są przede wszystkim kierunkowskazy scalane za pomocą ultradźwięków, które mogą pochwalić się doskonałymi parametrami jeżeli chodzi o wodoszczelność.

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy zakupach?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na typ źródła światła. Poszczególne motocykle różnią się między sobą tym, że mogą mieć nieco inną moc instalacji elektrycznej. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że podczas zakupu kierunkowskazów należy zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj oświetlenia w rzeczywistości jest przeznaczony do danego modelu. Bardzo ważną rolę odgrywa także jasność światła. Jak powszechnie wiadomo dłuższa wiązka światła zapewnia nie tylko lepszą widoczność w nocy, ale również przy niekorzystnej pogodzie.

Kluczowe elementy

Wysokiej jakości kierunkowskazy (szukaj na moto-tour.com.pl) motocyklowe powinny charakteryzować się dużą odpornością na drgania i wstrząsy. Motocykle to jedne z tych pojazdów, które najbardziej narażone są na wstrząsy i różnego typu wibracje, dlatego też tym bardziej warto postawić na niezawodne żarówki i kierunkowskazy. Najbezpieczniejszym wyborem są zawsze certyfikowane kierunkowskazy, które mogą pochwalić się stosownymi atestami. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby uważać na podrabiane kierunkowskazy do motocykli, których niestety jest pełno na aukcjach internetowych.