Jak wybrać odpowiedni rozmiar butów motocyklowych

buty motocyklowe

Podobnie jak w przypadku kasków motocyklowych, w butach motocyklowych istnieje wiele kategorii, stylów i cech. 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar butów do jazdy motocyklem?

Wybierając buty motocyklowe, będziesz miał do wyboru wiele różnych opcji. Powodem tej różnorodności jest duża liczba zastosowań i stylów jazdy. Ale każda kategoria ma swoje plusy i minusy. Na przykład, buty do biegania będą miały znacznie wyższy poziom ochrony w porównaniu do czegoś takiego jak przeciętne buty do chodzenia po ulicach. Ale z drugiej strony, but uliczny będzie bardziej komfortowy w ciągu dnia niż but crossowy.

Casualowe, miejskie buty streetowe

Przede wszystkim zacznijmy od bardziej swobodnych, miejskich butów ulicznych. Te buty będą miały głównie taki wygląd, ponieważ zazwyczaj wyglądają jak para trenerów high-top. W asortymencie butów turystycznych i sportowo-turystycznych można jednak znaleźć również buty szosowe dla motocyklistów, które wyglądem przypominają buty casualowe lub turystyczne. W ten sposób zachowują mobilność w sposób charakterystyczny dla butów ulicznych. Ogólnie rzecz biorąc, buty streetowe będą dobrym wyborem, jeśli szukasz czegoś wygodnego zarówno do jazdy motocyklem, jak i do chodzenia.

Buty sportowe na motocykl

Następnie dochodzimy do osławionych butów sportowych. Te buty często są wyposażone w wysokie poziom ochrony w lekkiej skorupie. Więc główną rzeczą, którą zauważysz w sporcie buty są zazwyczaj wyposażone w nylon, stal nierdzewną lub magnezu w obszarze palców, i będą one miały zawias w obszarze kostki, więc nie nieprawidłowe wygięcie do przodu, do tyłu lub na bok w momencie uderzenia. Tak więc, zalety Buty sportowe na motocykl zapewniają wysoki poziom ochrony, ponieważ są zbudowane tak, aby aby wytrzymać uderzenia przy dużych prędkościach.