Odzież motocyklowa – w co warto zainwestować?

odzież motocyklowa

Każdy miłośnik jazdy na motocyklu wie jak ważna jest odpowiednia odzież używana podczas pokonywania wyznaczonej trasy. Ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania jednośladu. Podpowiadamy, z jakich elementów składa się odzież motocyklowa. 

Kask – najważniejszy element odzieży motocyklowej

Omawianie najważniejszych elementów odzieży motocyklowej należy zacząć od kasku. Żaden entuzjasta jazdy tym jednośladem nie powinien wyruszać w trasę bez odpowiedniego zabezpieczenia dla głowy. Noszenie kasku to wymóg prawny nie będący tylko pustym przepisem. Przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na rozmiar danego modelu. Nie powinien uciskać uszu i głowy, ale też nie może być zbyt luźny. W przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z jazdą motocyklem warto postawić na kaski zamknięte chroniące twarz i głowę.

odzież motocyklowa

Podstawowe elementy odzieży do jazdy motocyklem

Poza kaskiem motocykliści potrafią inwestować spore kwoty w inne elementy ubioru używanego podczas jazdy. Najważniejsze z nich to:

  • kurtka – zapewnia ochronę dla przedramion motocyklistów. Powinna chronić przed deszczem, silny wiatrem oraz innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.
  • rękawice – warto zainwestować w dwie pary, bardziej przewiewne letnie oraz zimowe zapewniające odpowiednie ocieplenie dłoni.
  • spodnie – zaleca się zakup model z wbudowanymi ochraniaczami na kolana oraz dodatkowymi kieszeniami na różne drobiazgi.
  • chusty i bandany – nie są konieczne, ale ich założenie sprawia, że strój motocyklisty nabiera charakteru.