Jazda w deszczu na motorze — jak się zabezpieczyć?

ochraniacze na buty przeciwdeszczowe

Jazda w deszczu na motorze nie należy do rzeczy, które są polecane. Chociażby dlatego, że na drogach jest ślisko, a w takich warunkach łatwo o poślizg. Aczkolwiek, z drugiej strony – nie zawsze można przewidzieć to, czy nie zacznie padać. W szczególności, że w Polsce klimat jest nie do przewidzenia.

Przeciwdeszczowe elementy garderoby

Na szczęście, producenci stają na wysokości zadania, oferując motocyklistom przeciwdeszczowe elementy garderoby. W ten oto sposób można ochronić się przed deszczem. Może nikt nie wyprodukował specjalnej nakładki na samą maszynę, którą zakłada się w czasie jazdy, ale już kombinezon z membraną przeciwdeszczową jest w stanie mocno ułatwić życie. Co więcej, w sklepach dostępne są ochraniacze na buty przeciwdeszczowe! Tak, kolejny przydatny element, który jest w stanie w znaczący sposób podnieść komfort jazdy. Warto również pomyśleć o zakupie takich nakładek. W szczególności, że można ich używać nie tylko podczas deszczu.

Jakie ochraniacze na buty?

Skoro już o ochraniaczach na buty mowa, to które wybrać. Te z pełną podeszwą, czy też bez podeszwy? Wszystko zależne jest tak naprawdę od indywidualnych preferencji użytkownika. Nie można również zapomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na dany rozmiar ochraniaczy. Tak, aby zakupić coś, co będzie w stanie pomieścić noszone na co dzień buty. Tego typu ochraniacze wykonane są z powlekanej, wodoodpornej tkaniny nylonowej. Na ogół posiadają one specjalny zamek, który pomaga ochraniacze utrzymać w jednym miejscu, na butach.