Jedno czy dwuczęściowy kombinezon motocyklowy?

Każdy motocyklista doskonale wie, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas jazdy. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór stroju motocyklowego. Jednym z jego elementów jest kombinezon. Jednak jego wybór wcale nie jest taki prosty. Do wyboru są dwa modele: kombinezon jednoczęściowy oraz dwuczęściowy.

Dlaczego kombinezon jednoczęściowy?

Jednoczęściowy kombinezon motocyklowy świetnie się sprawdzi w dwóch przypadkach. Albo kiedy jeździ się po torze albo kiedy wybiera się w długą jazdę bez postojów. Częste zdejmowane i ponowne zakładanie kombinezonu jest po prostu niewygodne. Bywa, że osoby początkujące potrzebują w tym zakresie wręcz pomocy drugiej osoby. Jednak największą zaletą kombinezonu jednoczęściowego jest to, że zapewnia on wysoki poziom bezpieczeństwa. Dlatego jest to polecany wybór przy jeździe sportowej.

Dlaczego kombinezon dwuczęściowy?


Jeśli ktoś nie uprawia jazdy sportowej bądź wyczynowej to dobrym rozwiązaniem może być dwuczęściowy kombinezon motocyklowy. Jego zakładanie i zdejmowanie jest dużo łatwiejsze. Jest to praktyczniejszy. Jest to także dobre rozwiązanie na ciepłe dni. W przypadku kiedy byłoby nam za gorąco można po prostu zdjąć górną część kombinezonu. Jednak w przeciwieństwie do kombinezonu jednoczęściowego ten nie daje tyle bezpieczeństwa. Jeśli jednak preferuje się spokojną jazdę wówczas nie jest to kryterium najważniejsze. Wszystko jednak zależy od indywidualnych upodobań.